En İyi Türk Kahvesi Tarihi

En iyi Türk kahvesi tarihi konusu benim için en güzel ve en özel tarih araştırmalarından birisi. En iyi Türk kahvesi tarihi yazımıza geçmeden önce birazcık Türk kahve aşıklarıyla sohbet etmek istiyorum. Küçüklüğümden beri genel olarak tarihi konulara pek fazla ilgim olduğu söyleyemez fakat en iyi Türk kahvesi tarihine lise dönemlerinde kahve kültürü edinmeye başladığım ilk zamanlardan beri, bilhassa geleneksel kahve çeşidimiz olan Türk kahvesine küçük yaşlarda inanılmaz bir ilgi duymaya başladım.

En iyi Türk kahvesi tarihine olan ilgimi, lisede tarih dersleri olduğu zaman Osmanlı dönemi konusu işlenirken o dönemler Türk kahvesiyle yeni tanışmış ve günde 2 tane kahve içmek için sabırsızlanan küçük bir kahve aşığı, bir anda tarih dersini tamamen pürdikkat bir odakla dinlemeye başlamıştı. İşte o zaman anladım ki en iyi Türk kahvesi tarihi konusunda gerçekten meraklı ve bilgi almak veya aktarma konusunda çok hevesliydim.

En iyi Türk kahvesi tarihi konusunda olduğu gibi birçok tarihi alanda bizleri geçmişe sürükleyen en önemli şey bir olayı, bir ürünün veya geçmişini araştırmak isteyeceğimiz bir şeyi sevebilmek önemli. Bu anlamdan Green Brown kahve markasının Türk kahvesi ve tüm kahve çeşitlerinin beni mest etmesiyle, kahve kültürüm oluşmaya başladı.

En iyi Türk kahvesi tarihi konusunu şimdi bizleri tanımak isteyen farklı kültürden arkadaşlarımıza ve benim gibi kendi geleneksel Türk kahve tadını tadıp bu lezzetli kahvenin geçmişini merak eden dostlara en iyi Türk kahvesi tarihi konusu hakkında bilgi verelim…

En İyi Türk Kahvesi Tarihi

En iyi Türk Kahvesi Tarihi

En iyi Türk Kahvesi Tarihi

En iyi Türk kahvesi tarihi için Türk Kahvesi'nin tarihi araştırmacıları en temelinden kahvenin 14. yüzyıl başlarında Habeşistan'dan tüm dünyaya yayıldığını, kahvenin adının çıkışını Güney Habeşistan'daki Kaffa yöresi den geldiğini belirtmekteler.

En iyi Türk kahvesi tarihi keşfedilmesi S. Ö. Osman Paşa'nın babası Memlûk Çerkezlerin den Osmanlı'nın Yemen valisi Özdemir Paşa, Türk kahvesinin tadına hayran kalıp kahveyi İstanbul'a getirdi. İlk olarak eski güğümler ve bakır cezvelerde pişirilerek Türk kahvesi adını aldı. En iyi Türk kahvesi tarihi daha sonra Türk kahvesi şehre yayılan kahvehaneler sayesinde halka yayıldı.

Avrupa En iyi Türk kahveleri ile Türkler sayesinde tanışmıştır. Genel itibariyle en iyi Türk kahvesi tarihi boyunca çok ince öğütülüp tüketildi. Ayrıca tüm dünyada espresso ile en çok tüketilen kahve türü Türk kahvesidir.

En iyi Türk kahvesi tarihi artık günümüzde; kitap okurken, ders çalışırken, tavla ve oyunlar oynarken, tüm sosyal hayatımız hızlıca akarken ve en özeli 40 yıllık hatırı olacak dostlarla yan yanayken bizlere eşlik eden kahvemiz, Geleneksel Türk kahvemiz oluyor.


© 2022 eniyitürkkahveleri.com Tüm Hakları Saklıdır